Čo môžem urobiť

Keďže Sorošove milióny na náš účet akosi stále nedorazili, fungujeme na kolene. Ďakujeme, ak nám svojim drobným príspevkom pomôžeš bojovať akčnejšie a viditeľnejšie.

Spoznaj problém

Zisti, čo všetko spadá pod pojem cyberhate, ako sa vyrába a kto sú jeho autori, ako funguje extrémna pravica na internete a ktoré e-shopy vlastní,  ako spoznať  konšpiračné web stránky a o čo ide revolučným online komunitám.

 

 

Použi nástroje e-aktivizmu

Ponúkame ti  zopár tipov, ako reagovať na cyberhate a tiež ukážky praktických nástrojov, ktoré sa oplatí použiť. Nájdeš tu tipy ako odpovedať na hate speech, ako sa píšu dobré blogy, vzor listu providerovi či ako zistiť, kto je za web stránkou. Byť online aktívnym je totiž základom úspechu v boji proti cyberhate!

Podpor nás na facebooku

Náš fanpage radi navštevujú pomýlení online rebeli a pravicovo extrémistické úderky.  Ukážme im, ako sa slušne diskutuje.

Argumentuj

Rómovia majú luxusné dávky, Židia si holokaust spôsobili sami, homolobby chce odoberať deti,  Moslimovia znásilňujú naše ženy a vlastizradné mimovládky sa zapredali Sorošovi.  Ak sa ti to nezdá, potom ti neostáva nič iné, iba si ich zobrať k sebe domov. Alebo začať proti týmto mýtom bojovať. Napríklad aj faktami. Tu ti ponúkame zbierku argumentov, ktoré môžeš použiť.

Použi právne nástroje

Posielať Rómov do plynu, nadávať Židom do potkanov, želať utečencom deravé člny a vyhrážať sa aktivistom sa naozaj nedá skryť za slobodu slova. Cyberhate nie je názor.  Cyberhate môže byť trestný čin.

 

Podpor naše aktivity

Keďže Sorošove milióny na náš účet akosi stále nedorazili, fungujeme na kolene. Ďakujeme, ak nám svojim drobným príspevkom pomôžeš bojovať akčnejšie a viditeľnejšie.