Nedovoľme, aby Slovensko zhnedlo

Nedovoľme, aby Slovensko zhnedlo

Dňa 9.9.2016 web stránky denníka Pravda, Aktuálne.sk, Hospodárske Noviny a web portál v Ženy v meste zmenili farbu na starohnedú.  Aby nám týmto spôsobom pripomenuli Deň spomienky na obete holokaustu a rasového násilia a pripojili sa do našej kampane.

Ide o silné a cenné gesto, ktoré pripomína úlohu médií pri formovaní verejnej mienky. Ale tiež zodpovednosť nás všetkých – za to, v akom Slovensku chceme žiť a či dopustíme, aby sa “hnedý režim” stal pre Slovensko alternatívou.

Denník Pravda podporuje Ľudí proti rasizmu, aby Slovensko nezhnedlo, aby sme sa spolu postavili šialencom, netolerovali ľahostajnosť, ktorá je rovnako nebezpečná ako rozpútavanie nenávisti, aby sme boli ľudskejší a statoční, aby sme sa nenadraďovali jeden nad druhého, pretože takto sa začína peklo. A aby sme nikdy nezabudli.

Nora Slišková, šéfredaktorka denníka Pravda

Tým, že sa touto cestou zapojili do kampane aj mienkotvorné média, urobili prvý krok k tomu, čo Slovensko potrebuje v boji proti oživovaniu fašistických nálad azda najviac – zapojenie všetkých spoločenských síl,  ktoré nástrojmi vlastnými pre svoju oblasť odmietnu ideológie založené na nenávisti.

 

Neohrozujú nás Rómovia, Židia, moslimov či utečenci. Ohrozuje nás predstava, že život jedného človeka má vyššiu hodnotu ako život toho druhého. Ohrozuje nás ľudská hlúposť, obmedzenosť a netolerancia. Musíme si to opakovať častejšie, aby Slovensko nezhnedlo.

Miriam Zsilleova, séfredaktorka Ženy v meste

 

Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí do toho mali odvahu ísť : denník Pravda, Aktualne.sk, Zenyvmeste.sk , Hospodárske Noviny, ale aj všetkým ostatným mediám, ktoré témy spojené s menšinami pokrývajú korektnou žurnalistikou.